Profil

Zdeněk Kurečka

Autor pochází z obce Čeladná - severního konce valašského království. Učňovská léta trávil v ateliéru pana Jaromíra Zahela v Ostravě, kde později s Alešem Kalivodou, Lubomírem Tížkem a Alenou Světlíkovou založili výtvarnou skupinu GAMA. V roce 2004 byl u zrodu spolu s keramikem Jaroslavem Hrubým a řezbářem Petrem Chorovským výtvarné skupiny R3, která působí na albrechticku a krnovsku.

Tvoří již řadu let, převážně technikou oleje. Jeho obrazy jste mohli vídat na výstavách v Ostravě, v zámečku Klimkovice, zámku  Bruntál a v zámku Linhartovy,několikrát ve Slezském divadle Opava, v Kopřivnici, v Bochoři, v Havlíčkově Brodě, v Kroměříži i v Praze v Kaiserštejnském paláci a na Václavském náměstí v prostorách nadace ABF.

Jeho tvorba byla situována zpočátku na Ostravsko, později přesídlil do předhůří Jeseníků - Města Albrechtic, kde je nyní inspirován krajinou Jesenicka. Objektem jeho zájmu se často stává krajina kolem nás – ať jsou to motivy z Beskyd, Hrčava, Staré Hamry, Soláň, Morávka, Visalaje, Čeladná, Rožnov p.Radhoštěm, nebo z předhůří Jeseníků - Město Albrechtice, Holčovice, Heřmanovice, Česká Ves, Jeseníku. Tvoří i v Krkonoších v okolí Vrchlabí, Jilemnice a Špindlerova Mlýna. Právě tato práce v plenéru, přímo v krajině, se stala tím, co jej inspiruje, co jej láká a upoutává, co je pro něj vzrušujícím zážitkem, ale i velkou radostí. V poslední době se věnuje i abstraktní tvorbě kde nalézá mnoho zajímavých motivů.


Prohlédnout obrazy