Profil

Zdeněk Kurečka

Autor pochází z obce Čeladná - severního konce valašského království. Učňovská léta trávil v ateliéru pana Jaromíra Zahela v Ostravě, kde později s Alešem Kalivodou, Lubomírem Tížkem a Alenou Světlíkovou založili výtvarnou skupinu GAMA. 

Tvoří řadu let, převážně technikou oleje. Jeho obrazy jste mohli vídat na výstavách v Ostravě, v zámečku Klimkovice, zámku  Bruntál a Kravaře či na zámku Linhartovy,několikrát ve Slezském divadle Opava, v Kopřivnici, v Bochoři, v Havlíčkově Brodě, v Kroměříži i v Praze v Kaiserštejnském paláci a na Václavském náměstí v prostorách nadace ABF.

Jeho tvorba byla situována zpočátku na Ostravsko, později přesídlil do předhůří Jeseníků - Města Albrechtic, kde je nyní inspirován krajinou Jesenicka. Objektem jeho zájmu se často stává krajina kolem nás – ať jsou to motivy z Beskyd, Hrčava, Staré Hamry, Soláň, Morávka, Visalaje, Čeladná, Rožnov p.Radhoštěm, nebo z předhůří Jeseníků - Město Albrechtice, Holčovice, Heřmanovice, Česká Ves, Jeseníku.Právě tato práce v plenéru, přímo v krajině, se stala tím, co jej inspiruje, co jej láká a upoutává, co je pro něj vzrušujícím zážitkem, ale i velkou radostí. K zajímavým dílům patří obří obrazy Jindřichova a Čeladné. V roce 2022 vystavoval v galerii Elektra v Luhačovicích, kde uskutečnil v květnu i workshop pro veřejnost při otevírání lázeňských pramenů. Aktivně pořádá také workshopy pro žáky ZŠ ale i studenty škol středních. Vyučoval výtvarnou výchovu na ZŠ v Městě Albrechticích, Krnově, Osoblaze i na ZUŠ v Městě Albrechticích.V poslední době se věnuje i abstraktní tvorbě technikou akrylu kde nalézá mnoho zajímavých podnětů..

 

Prohlédnout obrazy